Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dla kogo kosz prezentowy z whisky

Kosz prezentowy z whisky

Whisky to jeden z alkoholi wysokiej klasy, uznawana jest także jako trunek ekskluzywny, co za tym idzie idealnie sprawdzi się jako prezent. Obdarowana osoba może poczuć się poprzez to wyjątkowo doceniona, ma świadomość, że prezent w postaci whisky nie jest zwykłą, kolejną nudną butelką, której zawartość wskazuje na tani trunek. Whisky od lat jest ceniona przez największych koneserów alkoholi niebanalnych. Kosz prezentowy, w którym główną rolę odgrywa whisky wraz z towarzystwem odpowiednio dobranych dodatków zasłuży na miano prezentu spełniającego najwyższe oczekiwania.

Świąteczne Paczki z whisky
Świąteczne Paczki z whisky

Historia whisky

Historia powstania trunku o nazwie whisky ma swoje korzenie zarówno celtyckie jak i szkockie. Whisky znana pod nazwą Uisce Beatha oznaczała “wodę życia”. Whisky czy whiskey, a może bourbon jaka to różnica? Pisownia to przede wszystkim, jednakże są to odmiany whisky, które imigrowały z Irlandii do Ameryki już w XVIII wieku. Różnią się znacząco formą przygotowania jak i składnikami.

Różnice między whisky, whiskey, bourbon

Aby móc dokonać odpowiedniego wyboru jaki trunek, rodzaj whisky wybrać do kosza prezentowego, a tym samym nie zawieść się na walorach smakowych poniżej przedstawiamy różnice między tymi trzema odmianami whisky.

Whisky – szkocka

  • sama produkcja oraz dojrzewanie odbywa się w Szkocji
  • spirytus dojrzewa w dębie, zajmuje to conajmniej trzy lata
  • jest jednosłodowa, produkowana w 100% ze słodowanego jęczmienia.

Whiskey – irlandzka

  • w składzie możemy znaleźć destylat sodu, jęczmienia oraz część spirytusu zbożowego
  • spirytus dojrzewa w dębie także conajmniej trzy lata
  • trzykrotnie destylowana

Bourbon – amerykańska whisky

  • w składzie minimum 51% kukurydzy, dodatek żyta oraz słodowanego jęczmienia
  • spirytus zawsze dojrzewa w świeżych dębowych beczkach, które są zwęglane co ma na celu wydobycie specyficznego smaku
  • do 1964 roku produkowana w miejscowości Bourbon w Kenctucky, po tym czasie produkcja rozrosła się na całe Stany Zjednoczone.

Kosz prezentowy z whisky, kogo obdarować ekskluzywną niespodzianką?

Whisky jest trunkiem specyficznym, można by rzec, że ekskluzywnym, w związku z tym obdarowana osoba także poczuje się wyjątkowo. Specjalne okazje, czy też święta lub prezent dla pracownika jak widać whisky odnajdzie się tutaj idealnie, jest prezentem uniwersalnym. W towarzystwie odpowiednio skomponowanych dodatków w koszu prezentowym będzie wyglądać elegancko i gustownie.

Warto oczywiście mieć na uwadze czy obdarowana osoba zasmakuje w trunky whisky, ma ona specyficzny smak, który nie każdy jest w stanie docenić. Istotnym faktem jednak jest to, że kosz prezentowy z zawartością whisky stanowi tak naprawdę prezent na każdą okazję, zarówno dla kobiety jak i mężczyzny, różnicą pomiędzy nimi stanowić będą jedynie dodatki.

Czym się kierować przy wyborze whisky?

Przede wszystkim kluczem do wyboru konkretnego rodzaju whisky będzie okazja, czy także powaga bądź ranga wydarzenia, do którego ma pasować prezent. Upodobania i doświadczenie smakowe, prawdą jest, że nie każdemu smakować będzie mocno aromatyczna whisky, uwielbiana przez koneserów. Chyba ostatnim punktem powinnien być budżet jaki przeznaczymy na kosz prezentowy, mając na uwadze także to, że samą zawartość, wygląd kosza można modyfikować

Opakowanie, specjalna dedykacja

Kosze prezentowe z whisky można w doskonały sposób spersonalizować oraz zapakować na każdą okazję. Opakowanie kosza prezentowego gra kluczową rolę, powinno współgrać z zawartością, być subtelne, ale i podkreślające wybór trunku. W odpowiedni sposób zadbanie o alkohol w koszu prezentowych uwydatni wyjątkowość prezentu, a co za tym idzie będzie cieszyć oko obdarowanego.

Drugim ważnym aspektem może okazać się wyjątkowa, spersonalizowana dedykacja. Czy to na wstążce okalającej kosz prezentowy, czy dołączonym bileciku lub również nawet indywidualnej naklejce ze specjalną dedykacją. Dedykacja sprawi, że kosz prezentowy z whisky będzie miał wyjątkowy wydźwięk.

Poszukując niebanalnego prezentu zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą koszy prezentowych. Zawartość w postaci ekskluzywnego alkoholu w tym wypadku whisky będzie wyjątkowym prezentem, pełnym klasy i smaku.

Zobacz również:

Leave a comment

Go to Top